Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. 6. 2008

Je tomu právě rok, kdy Galerie Diana uspořádala výstavu Tišnov očima malířů. Návštěvníci si připomněli řadu jmen výtvarníků, kteří ztvárnili naše město na plátně. Myšlenka zapojit širokou veřejnost do realizace této výstavy padla na úrodnou půdu.

Tak se zrodila výstava Tisíc pohledů na Tišnov, tentokrát se návštěvníci seznámí s Tišnovem a jeho okolím na dnes již historických pohlednicích. Po více než půlroční přípravě se nechce věřit, že číslo 1000 není jen náhodný název připravované výstavy, ale že skutečně bude nejen dosaženo, ale i překročeno. Základem k tomu se staly především sbírky pohlednic zapůjčené městem Tišnovem a Podhoráckým muzeem Předklášteří a soukromé sbírky.

Náročný výběr a v řadě případů detektivní práce vedla k seřazení všech pohlednic z hlediska jejich roztřídění podle hlavních témat, která lze na pohlednicích shlédnout - dat jejich vydání, vydavatelů a někdy i unikátních textů.

Nejstarší získané tzv. dopisnice o Tišnově se datují rokem 1898, na tento rok navazuje jejich další časové seřazení, a to v rozmezí více než 100 roků, které nám odhaluje řadu pohledů - například jak se rozvíjela tišnovská náměstí, staré i nově vznikající ulice, okolí Tišnova, ale i společenský, kulturní život města včetně sportu, architektury.