Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 7. 2008

Na výstavě  Tvorba tří generací  byla prezentována díla výtvarnic se vztahem k Tišnovu i s generačním vztahem vzájemným. Svým dílem se představila paní Marie Ochrymčuková, která ve svých 90 letech s elánem vytváří obrazy speciální technikou na skle. Obrazy doplní ukázkami kraslic a zvykoslovného pečiva. Ve všech těchto výtvarných oborech dosáhla zasloužených a uznávaných výsledků, za zvykoslovné pečivo jí byl ministersvem kultury udělen titul Mistryně uměleckého řemesla.

Dcera Marie Ochrymčukové, Tamara Fusková, šedesátnice, tvoří s vervou, zděděnou po matce, předvedla průřez malířskou a grafickou tvorbou. Tuto úspěšně představila na četných společných i samostatných výstavách, kde získala mnoho ocenění.

Benjamínkem tohoto trojlístkuje třicetiletá Kateřina Hašková, profesí architektka, což na výstavě dokládá ukázkami modelů navrhovaných staveb. Ovlivněna denním kontaktem s babičkou předložila také svoji současnou komorní malířskou tvorbu - novoročenky a velká plátna, inspirovaná obdobím kubismu.